Ana içeriğe atla

Saç Bakımı-Saçı mahveden saç ürünleri


Saç Bakımı-Saçı mahveden saç ürünleri
Saç Bakımı-Saçı mahveden saç ürünleri

Merhaba
 Saç bakımı yaparken nelere dikkat etmeli saçı daha yaşlı ve yorgun gösteren saçı mahveden saç ürünleri neler inceleyelim.

Yaş ilerledikçe saçlar incelir ve sönükleşir. Ama doğru ürünler kullanırsak bu süreç yavaşlar ve saçlar incelse dahi daha sağlıklı görünebilir.


Saç folikülleri yaşlandıkça küçülüyor ve saçın nem dengesi bozuluyor. Isı ve bazı kimyasal ürünler de saçı bozarak dökülmelere ve zayıflamasına sebep oluyor. 

Sülfat içeren şampuanlardan kaçınmalısınız. Bunun yerine size benimde kullandığım Organix  Sea Mineral Moisture şampuanını tavsiye ediyorum. Saça güzel nem veriyor. 

Şaç şekillendirici ve saç jölesi

Ağır yapıda olan saç jölesi ve saç şekillendirici ürünlerden kaçınmalısınız. Bunun yerine size tavsiyem Paul Mitchell Super Skinny Serum hafif yapıda ve saça güzel şekil veriyor.

Saçları ısıda bırakmak

Fön, maşa gibi işlemler saçları çok yıpratır. Bunun yerine bu aletleri kullanmadan önce Kiehl's Heat Protective Silk-Straightening Creme gibi saçı ısıya karşı koruyan ürünleri kullanabilirsiniz.

Saçları kaskatı yapan ürünler

Saçları sertleştiren ve hareketsiz bırakan spreylerden kaçınmalısınız. Pyhto Phytovolume Activ saça dolgunluk veriyor.

Amonyaklı saç boyaları

Amonyak içeren saç boyaları saçları zayıflatarak kırılmalarına sebep olur. Bunun yerine Goldwell Nectaya gibi saç boyaları kullanabilrisiniz.

Saçı mahveden saç ürünleri hakkında yazım kendi görüşlerimi ve kullanıp memnun kaldığım ürünleri yansıtmaktadır.

Ala'dan mutluluklar.


KaydetKaydetKaydetKaydet

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tüyolar: Sarışın ve buğday tenlilere yakışan eşarp ve şallar

Merhaba hanımlar ben ÂLÂ bir süre kendimi tanıtarak başlayacağım yazılarıma :)
Bugün yazmak istediğim konu ise sarışın ve buğday tenlilere yakışan eşarp ve şallar.

Giyim konusunda bilinçsiz bir şekilde hareket edilmesi sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve daha kötü gösterebilir. 

Tesettür giyim salaş, pileli, robalı elbise modelleri

Merhabalar bu sezon tesettür giyim yeni bir soluk getirdi. Salaş ve pileli  robalı elbise modelleri bu yazı adeta kasıp kavurdu. 

Neredeyse herkesin beğenip giydiği salaş olması ile çok rahat ettirdiği bu elbise modelleri farklı renkleriyle de çok beğeni aldı. Ben en çok mor ve yeşil tonlarını beğendim :).. Şifon krep olması ile de hem günlük hem özel günlerde tercih edilebilir hale geldi. 

Tüyolar: Esmerlere yakışan şal ve eşarplar

Merhaba hanımlar ben ÂLÂ,Marmara Ünv. Moda Tasarım bölümünden mezun olup şu sıralar kendi markam için çalışmalar yapıyorum.

Bazı beğendiğim firmalardan giyim, eşarp, aksesuar beğenerek burada örnekler veriyorum. Beğendiklerinize linkte ekliyorum. O şekilde alabilirsiniz.


Bugünkü yazım ise esmerlere hangi şal ve eşarplar yakışır?