Ana içeriğe atla

Şal modelleri artık motifleniyor


Şal modelleri artık motifleniyor
Şal modelleri  

Merhaba hanımlar. Size son trend olan şal modelleri ve şal modellerine eklenen motiflerden bahsetmek istiyorum.

Artık etnik detayları birkaç senedir hayatımızda fazlasıyla görüyoruz. Henüz bir fikir olan bu modelleri hazır şal alıp kenarlarına tığ işi bilen biriyseniz :) siz de yapabilirsiniz. Ya da verin büyüklere yapsınlar size motif :)


Ben şahsen tığ işinden anlamam ama şalın kenarları böyle etnik detaylarla süslenince çok güzel olmuş doğrusu.

Düz şal modelleri rahatlıkla bu motifleri kaldırabilirler. Motifler sadece şallarda değil, elbiselerde, eteklerde de sıklıkla kullanılıyor. 
Şal modelleri artık motifleniyor
Şal modelleri 
Aker ipek şal satın almak için: Aker şal

Motif yapımı aslında çok basit. Ben youtube sayfasında izleyerek biraz kopya çektim :). araya yine püsküller ekleyerek farklı bir hava katabilirsiniz. Kesinlikle çok tarz ve farklı duruyor. 

Şal modelleri artık motifleniyor
Şal modelleri
Motif yaparken, istediğiniz renkte merserize nakış ipi kullanabilirsiniz. Böyle küçük küçük motifler aralara sıkıştırılmış püsküller tam yazlık bir hava öyle değil mi :) Can sıkıntısı işte neler yaptırıyor. Birde süslü olunca insan yapamayacağı şey yok sanırım :)

Ben en çok şal modelleri içerisinde aker ipek şal modellerini tercih ediyorum. Hem şık duruyor hem de kolay yıpranmıyorlar. Şal seçerken dikkat etmek gerekiyor. Kimliğimizi yansıtabiliyor. Şal bağlama modelleri ise dikkat edilmesi gereken ayrı bir konu. Çünkü yüz şeklini değiştirebiliyor ve sizi olduğunuzdan daha kötü veya güzel gösterebiliyor. Başkasına yakışan model sizin yüz hatlarınıza yakışmayabilir. O yüzden her güzel görünen şey size güzel olmayabilir. Kendimizi tanımak lazım.

Şal modelleri artık motifleniyor
Şal modelleri
Neyse :) eminim sizin ellerinizden daha güzel motif modelleri çıkacaktır.

Şal modelleri yazımın sonuna geldik. Yarın başka bir yazıda görüşmek üzere :)

Ala'dan mutluluklar.

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tüyolar: Sarışın ve buğday tenlilere yakışan eşarp ve şallar

Merhaba hanımlar ben ÂLÂ bir süre kendimi tanıtarak başlayacağım yazılarıma :)
Bugün yazmak istediğim konu ise sarışın ve buğday tenlilere yakışan eşarp ve şallar.

Giyim konusunda bilinçsiz bir şekilde hareket edilmesi sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve daha kötü gösterebilir. 

Tesettür giyim salaş, pileli, robalı elbise modelleri

Merhabalar bu sezon tesettür giyim yeni bir soluk getirdi. Salaş ve pileli  robalı elbise modelleri bu yazı adeta kasıp kavurdu. 

Neredeyse herkesin beğenip giydiği salaş olması ile çok rahat ettirdiği bu elbise modelleri farklı renkleriyle de çok beğeni aldı. Ben en çok mor ve yeşil tonlarını beğendim :).. Şifon krep olması ile de hem günlük hem özel günlerde tercih edilebilir hale geldi. 

Tüyolar: Esmerlere yakışan şal ve eşarplar

Merhaba hanımlar ben ÂLÂ,Marmara Ünv. Moda Tasarım bölümünden mezun olup şu sıralar kendi markam için çalışmalar yapıyorum.

Bazı beğendiğim firmalardan giyim, eşarp, aksesuar beğenerek burada örnekler veriyorum. Beğendiklerinize linkte ekliyorum. O şekilde alabilirsiniz.


Bugünkü yazım ise esmerlere hangi şal ve eşarplar yakışır?