Ana içeriğe atla

Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu


Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu
Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu

Yazın en sevilen iki rengi mavi ve beyazı evinize taşımaya ne dersiniz. Çok sevdiğim bu iki renk dekorasyonda sofrada, tasarımda sıkça kullanılıyor. Çünkü bu iki renk insanın ruh dünyasına işleyerek huzur veriyor.

Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu
Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu

Saflık ve huzuru yansıtan bu iki renk sofralarda amerikan servislerin mavi, örtülerin beyaz, tabaların beyaz olması ile sıkça kullanılıyor.
Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu
Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu

Bu iki rengin uyumunu bilmeyen yok zaten. Daha yumuşak ve eskiye dönüş için ise klasik tabakların yer aldığı masalar hazırlayabilirsiniz. 


Yeşil rengi de bu iki renge katarak harika balık sofraları hazırlayabilir, üç rengin huzur ile kahkahalı, bol sohbetli masaların keyfin çıkartabilirsiniz :)


Şu sıralar, cam ürünlerinde örneğin bardaklarda tek şeffaf renk yerini renklere bıraktı ve mavi rengin hakimliği ile mavi cam bardaklar, değişik tasarımlar çıktı. 2016 baya bi değişiklik getirdi bize her sektörde.
Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu
Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu

Yatak odalarından salonlara kadar, mavi ve beyazın hakimliği bize huzuru getirsin diyerek. Dekorasyonda mavi ve beyaz uyumu burada sonlandırırken maksat size ilham verecek görseller olsun diyorum. :)

Ala'dan mutluluklar.

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tüyolar: Sarışın ve buğday tenlilere yakışan eşarp ve şallar

Merhaba hanımlar ben ÂLÂ bir süre kendimi tanıtarak başlayacağım yazılarıma :)
Bugün yazmak istediğim konu ise sarışın ve buğday tenlilere yakışan eşarp ve şallar.

Giyim konusunda bilinçsiz bir şekilde hareket edilmesi sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve daha kötü gösterebilir. 

Tesettür giyim salaş, pileli, robalı elbise modelleri

Merhabalar bu sezon tesettür giyim yeni bir soluk getirdi. Salaş ve pileli  robalı elbise modelleri bu yazı adeta kasıp kavurdu. 

Neredeyse herkesin beğenip giydiği salaş olması ile çok rahat ettirdiği bu elbise modelleri farklı renkleriyle de çok beğeni aldı. Ben en çok mor ve yeşil tonlarını beğendim :).. Şifon krep olması ile de hem günlük hem özel günlerde tercih edilebilir hale geldi. 

Tüyolar: Esmerlere yakışan şal ve eşarplar

Merhaba hanımlar ben ÂLÂ,Marmara Ünv. Moda Tasarım bölümünden mezun olup şu sıralar kendi markam için çalışmalar yapıyorum.

Bazı beğendiğim firmalardan giyim, eşarp, aksesuar beğenerek burada örnekler veriyorum. Beğendiklerinize linkte ekliyorum. O şekilde alabilirsiniz.


Bugünkü yazım ise esmerlere hangi şal ve eşarplar yakışır?