Ana içeriğe atla

Kaşlarım dökülüyor-Kaş dökülmesine ne iyi gelir?


Kaşlarım dökülüyor-Kaş dökülmesine ne iyi gelir?
Kaşlarım dökülüyor-Kaş dökülmesine ne iyi gelir?

Merhaba

Kaşlarım dökülüyor, kaş dökülmesine ne iyi gelir? diyorsanız yazımı okumaya devam edin bayanlar :)

Denediğim ve iyi sonuç aldığım tarifleri sizlerle paylaşıyorum. Yine iyi sonuç aldığım bu tarifi iki ayda bir mutlaka tekrarlamalısınız, yoksa tekrar eski haline dönebilir. Kişiye göre değişiyor 3-4 ayda bir de olabilir.

Kaşlar ifadeyi belirlediğinden, dökülmesi çok can sıkıcı durum. Kaş dökülmesinin sebebi çok iyi araştırılmalı ona göre tedavi uygulamak en doğrusu olur. 


Kullanılan bazı ilaçlar, hormon bozuklukları kaş dökülmesine sebep olabilir. 

Kaş dökülmesinin sebebi teşhis olduktan sonra size vereceğim bu bitkisel tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Hepimizin bildiği sarımsak kaş dökülmesi üzerine çok etkilidir. Hiç unutmuyorum lise dönemimde arkadaşım kaşlarını yakmıştı. İki hafta sarımsak yağı ile masaj yaptığında kaşları eski haline hatta daha siyah ve gür hale geldi. 

Kaş dökülmesine çözüm

Sarımsak yağının içine, bir çay kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı hint yağı ilave edip karıştırılmalıdır. Yumuşak kaş fırçası ile kaşlar ters yöne fırçalanmalı, daha sonra bu yağı tüm kaşa uygulayın. Bir hafta her gün kaş diplerine uygulayın yarım saat sonra yıkayabilirsiniz. Bu karışım ile kaş dökülmesini durdurup, kaş gürleştirme sağlayabilirsiniz. 
Kaşlarım dökülüyor-Kaş dökülmesine ne iyi gelir?
Kaşlarım dökülüyor-Kaş dökülmesine ne iyi gelir?

Bağışıklık sisteminin kötü olması durumunda da kaş dökülmesi görülebilir. Bu sebeple sağlıklı beslenmek, spor yapmak gerekir. 

Kullanılan kaş farları, kaş kalemlerinin içeriğine dikkat etmek lazım. Kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmakta fayda var. 

Kaş dökülmesi ve saç dökülmesi ciddiye alınmalı, aşırı olduğunda mutlaka doktora başvurulmalıdır.Beni yeni açtığım instagram hesabımda takip etmek isterseniz: @kadinala

Ala'dan mutluluklar.


KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Tüyolar: Sarışın ve buğday tenlilere yakışan eşarp ve şallar

Tesettür giyim salaş, pileli, robalı elbise modelleri

Tüyolar: Esmerlere yakışan şal ve eşarplar